Nem szabad hibázni, a maximum kell mindenkitől

2020-09-03

A Közép-csoport egyik topfavoritjának kikiáltott Kecskeméti TE együttesét fogadjuk, a válogatott mérkőzés miatt ezúttal szombaton (kezdés: 16.30. óra).

A legutóbbi három találkozóján 14 gólt rúgott a „hírös város” csapata, ami saját gárdánk formáját figyelembe véve aggasztó jel. Gombos Zsolt vezetőedző együttese „csak” negyedik a tabellán, ennek az az oka, hogy az első fordulóban a Ferencvárostól (1–0), a negyedikben meglepetésre a Váctól kikaptak (3–2). Mindkét találkozóját idegenben bukta el a lila-fehér egylet, ugyanakkor otthon, a Széktói Stadionban hibátlanok Puskás Gáborék.

Nálunk a Hódmezővásárhely ellen kiállított Budai Dávid egy, míg Királyházi Bence három meccsre szóló eltiltást kapott. Amire nagyon kell figyelnünk a kecskemétiek ellen, hogy a legutóbbi, Majos elleni meccsükön (5–0) az első három találatuk fejesgól volt.

„A Hódmezővásárhely ellen az első félidőben jól játszottunk, helyzeteink voltak, ennek ellenére egy pontrúgásból kapott góllal hátrányból folytattuk a második játékrésztnyilatkozta Dienes Pál.Ezt követően mindent megtettünk a fordítás érdekében, de a két kiállítás megpecsételte a sorsunkat. A folytatás sem lesz könnyű, a komoly játékerőt képviselő Kecskemétet fogadjuk. A pontszerzéshez kiváló egyéni teljesítményekre lesz szükség, valamint védekezésben alaphibákat nem követhetünk el.

A várható kezdőcsapatunk: Mityók – Fekete M., Márton E., Rácz Á., Arena Á. – Németh K., Kvanduk J., Wirth, Béla D. – Horog, Péter A.