Nem bírtunk a listavezető Astra csapatával a tavasz rangadóján

2019-03-11

Női futsal NB I, 16. forduló. Szekszárd FC–Astra Kiskunfélegyháza FC 3–3 (2–2). Jv.: Szabó P. (Pekoli, Hartung).

Szekszárd: Hargas – Megyeri, Kágyi, Jarova, Ganczer. Csere: Mausz, Vaskovets, Buchmüller, Horváth K., Beke. Edző: Micskó Márk.

A tavasz rangadóján az alapszakasz-elsőségért csapott össze a két csapat. Ennek megfelelően kemény, küzdelmes mérkőzést láthattak a nézők. Épphogy csak köszöntötték drukkereiket az együttesek, már a kapunkba került a labda. Szerencsére nem fogott meg minket a gyorsan bekapott gól, két perc alatt fordítottunk a kulcsember, fazonszabász csapatkapitány, Ganczer Hajnalka vezetésével. Dombó János edző alakulata – amely hétről hétre jó formát mutat – azonban még az első félidőben egyenlíteni tudott. A második húsz percben még egy-egy találat esett. Csapatunknak több, nagy gólhelyzete volt, Farkas Katalin azonban jól védett, illetve a kulcsszituációkban rossz döntést hoztak futsalos lányaink.

Gólszerzők: Ganczer (3., 34., a másodikat hétméteresből), Horváth K. (5.), illetve Sipos (1.), Krascsenics P. (14.), Ganczer (24., öngól).

Micskó Márk: – Nem voltunk könnyű helyzetben, hiszen sérülések és betegségek hátráltatták a felkészülésünket. Csapatom erejét jól mutatja, hogy a nehézségek ellenére mindent megtettünk a bombaerős Astra ellen. Csak gratulálni tudok játékosaimnak, akik minden dicséretet megérdemelnek. Hihetetlen pechsorozat sújt minket, de összetartó és egymásért küzdő csapat vagyunk. Úgy gondolom, a női futsal ünnepe volt a mérkőzés, színvonala gyakorlatilag egy bajnoki döntőnek is beillett.