Közép-csoport: megszerezte első idegenbeli sikerét Dienes Pál alakulata

2019-09-01

NB III Közép-csoport, 5. forduló. Kelen SC–Szekszárdi UFC 2–3 (1–1). Budapest, Edző utcai Rákosmente KSK-sporttelep. Jv.: Horváth M. (Nagy M., Deme R.).

Kelen: Haála – Módly, Könczei, Megyesi T., Dankó – Rőthy – Koós (Szabó B., 84.), Kasza D., Krajnc (Kiss G., 78.), Kádár M. – Balogh B. Vezetőedző: Harmati Tamás.

Szekszárd: Szűcs K. – Kvanduk J., MÁRTON E., Dudás D., Füredi (Vituska I., 63.) – Királyházi, LÉKÓ, Budai D., KESZTYŰS M. (Dombi, 86.) – Fejes P. (Juhász M., 82.), PÉTER A. Vezetőedző: Dienes Pál.

Az ötödik fordulóban meglett együttesünk első idegenbeli sikere az NB III Közép-csoportjában.
Dienes Pál együttese az utolsó helyezett Kelen SC-t győzte le a Rákosmente KSK sporttelepén. Bár a vezetést a budapestiek szerezték meg  – akik meglepően bátran és harcosan futballoztak az első félórában –, de egy tizenegyesből szerzett góllal (jogosan megítélt büntető volt) még az első félidőben kiegyenlítettünk. A második játékrészben felpörgettük a tempót, újabb két gólt lőttünk, 1–3-nál eldőltek az érdemi dolgok. A legvégén egy öngóllal faragott hátrányából a Kelen, de ez már nem osztott, nem szorzott, meglett az idény első idegenbeli sikere.

Gólszerzők: Balogh B. (35.), Kvanduk J. (90., öngól), illetve Fejes P. (45., 11-esből), Péter A. (62.), Vituska I. (73.).

Dienes Pál: – Az első félidőben a hazaiak megnehezítették a dolgunkat, de a másodikban nyújtott teljesítményünk és a helyzeteink alapján rászolgáltunk a sikerre.