Kevés hibával, egységesen játszottunk a Szeged ellen

2020-08-09

Idegenben is győzni tudtunk az NB III-as focibajnokságban.

Közép-csoport, 2. forduló. Szegedi VSE–Szekszárdi UFC 1–3 (1–1). Mórahalom. Jv.: Jakab (Farkas D., Czeglédi).

Szeged: Leindler – Kormányos, Csamangó, Zana (Pócs D., a szünetben), Dóra, Tóth I., Pócs T., Ondrejó (Hatvani, 56.), Fülöp (Molnár K., 73.), Busa, Beretka. Vezetőedző: Vágó Attila.

Szekszárd: Mityók – Fekete M., Rácz Á., Arena Á., Füredi – Királyházi, Budai, Juhász M. (Béla D., 84.), Wirth (Gellér, 62.) – Péter A., Mayer M. (Fejes, 68.). Vezetőedző: Dienes Pál.

Szeged–Szekszárd relációban legutóbb a 2018/2019-es NB III-as pontvadászatban találkozott egymással a két együttes: az akkor SZEOL néven szereplő Tisza-partiak ellen idegenben 0–0-ra, itthon 1–0-ra végeztünk, az egyetlen gólt Fejes Péter szerezte… A hazaiak akkori csapatából a kapus Leindler Domonkos, a mezőnyjátékosok közül Kormányos Kolos, Ondrejó Tamás és Beretka Péter maradt meg hírmondónak. Nálunk Füredi Patrik, Arena Ármin, Fejes Péter, Lékó Roland, Budai Dávid, valamint a kapus Szűcs Krisztián neve szerepelt a jegyzőkönyvben. A két csapat közötti további kapcsolódási pont Péter Antal, a gólerős támadó ezúttal már nevelőegyesülete szerelésében riogatta egykori csapattársait…

A nyáron alaposan bevásárló – tíz játékost szerződtető – szegediek ellen jól kezdtünk, mezőnyfölényt harcoltunk ki, a vezetést is megszereztük, a félidőre mégis iksszel fordultunk. A második játékrészben türelmesen futballoztunk, minimalizáltuk a hibák számát. A hazaiak kapusa ellenben nagyot bakizott, a vezetés újbóli megszerzése után nem volt kétséges a győztes kiléte, Péter Antal parádés gólja pedig pontot tett az összecsapás végére.

Gólszerzők: Busa (42.), illetve Wirth (40.), Fejes (72., 11-esből), Péter A. (88.). Kiállítva: Leindler (Szeged, 72.).

Dienes Pál: – Nagyon nehéz mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Minden játékosom dicséretet érdemel a teljesítményéért.

A harmadik, hétközi fordulóban augusztus 12-én, szerdán a Rákosmente alakulatát fogadjuk. A találkozó 17.30 órakor kezdődik.