Kapuralövés nélkül nem megy – a Szentlőrinc elvitte a pontokat

2019-09-08

Közép-csoport, 6. forduló. Szekszárdi UFC–Szentlőrinc SE 0–1 (0–0). Jv.: Gál (Marozsi, Urgyán).

Szekszárd: SZŰCS K. – KVANDUK J., Márton E., Dudás D., FÜREDI – Királyházi, Lékó, Budai D., Kesztyűs M. (Vituska I., 76.) – Fejes P., Péter A. Vezetőedző: Dienes Pál.

Szentlőrinc:  Hajagos – Czuczi, Havas, Keresztes, Popadic – Hleba, Aszalós (Pergel, 64.) – Harsányi I. (Németh K., 80.), Horváth F. (Crnojacki, 63.), Vajda – Juhász L. Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Rendhagyó módon díjátadó vezette fel a mérkőzést. A Tolnai Népújság és a TEOL.hu a TMLSZ támogatásával idén is megválasztotta az év közönségdíjasát és az év szakmai legjobbját a megyei első és másodosztályú bajnokságban. Az első osztályban a szavazást nagy fölénnyel Királyházi Bence, klubunk labdarúgója nyerte, akit aztán a megkérdezett edzők is a legjobbnak választottak.

Az őszinte támadófutballt játszó Szentlőrinc irányította a mérkőzést. Az első félidőben a fölényük labdabirtoklásban és a szögletek számában kulminálódott. Juhász László járt legközelebb a gólszerzéshez, Szűcs Krisztián azonban mindkétszer a helyén volt. Az 54. percben vezettük első komolyabb támadásunkat, Péter Antal lövését blokkolták a védők. Mezőnyben gyűrte egymást a két csapat, az egygólos találkozón végül a baranyaiak erőfeszítéseit siker koronázta.

Gólszerző: Keresztes (85.).

Dienes Pál: – Az első félidőben ellenfelünk védekezésre kényszerített, ezt az időszakot jól megoldottuk. A másodikban kiegyenlítettebbé tettük a játékot, ezért sajnáljuk, hogy nem sikerült pontot szerezni.