Az emberelőny ellenére sem jött össze a győzelem

2020-09-13

A lehetőségeink megvoltak, de be kellett érnünk egy ponttal az NB III-as focibajnokságban.

Közép-csoport, 10. forduló. Szekszárdi UFC–Dabas-Gyón FC 0–0. Jv.: Maml Z. (Varga K., Bizderi N.).

Szekszárd: Szűcs K. – Fekete, Márton E., Rácz Á., Németh K. – Kvanduk J., Budai D., Arena Á., Béla D. (Wirth, a szünetben, Gellér, 64.) – Mayer (Fejes P., 60.), Péter A. Vezetőedző: Dienes Pál.

Dabas-Gyón: Pomozi Z. – Grabant, Lucz, Gaszner, Molnár J. (Szabó P., 73.), Popovics (Hirman, 87.), Ablonczy, Peres, Száhl, Karacs, Nádházi. Vezetőedző: Aczél Zoltán.

Hat vereség után pontot hoztunk az ESMTK otthonából, így joggal remélte mindenki, hogy a Dabas-Gyón ellen meglesz a gátakat átszakító győzelem. Volt is rá esély, mert sok helyzet adódott a meccsen, igaz a vendégek előtt is – egy ízben például az üres kapuba sem tudtak betalálni. Karacs Roland kiállítása után úgy tűnt, hogy a sors belenyúl a meccsbe, és csapatunk segítségére siet, de Péter Antalék – bár helyzetük volt, nem is egy az utolsó húsz percben – nem tudták begyötörni a három pontot érő gólt. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a félidőben beküldött Wirth Dániel súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. A Bp. Honvéd II. ellen 30 percet játszottunk emberfórban, ezúttal pedig 35 percnyi játék sem volt elég, hogy bevegyük ellenfelünk kapuját.

Kiállítva: Karacs (Dabas-Gyón, 55.).

Dienes Pál: – A kiállítás után kidolgozott lehetőségeink alapján meg kellett volna nyernünk a mérkőzést.