A játékát továbbra is kereső csapatunknak nagy falat volt a PMFC

2019-11-24

Közép-csoport, 16. forduló. Szekszárdi UFC–Pécsi MFC 1–3 (0–2). Jv.: Katona (Molnár A., Topálszki). Szekszárd: Mityók – Kvanduk J., Dudás, Márton E., Füredi – Kesztyűs M., Arena, Budai, Királyházi – Fejes, Péter A. (Béla M., a szünetben). Vezetőedző: Dienes Pál.

Pécs: Egyed – Sági, Gajág, Futó, Németh M. – Kónya, Grabant (Szabó D., 71.), Nikic, Geiger (Bohata, 61.), Hegedűs M. – Koller (Tihanyi, 64.). Vezetőedző: Vas László.

A nyáron teljes metamorfózison átesett, minden ráncából felvarrt Pécsi MFC ellen a szezon nézőcsúcsát konstatálhatta klubunk. A baranyai gárda a találkozó elején egymás után végezte el a sarokrúgásokat, az egyik szöglet után az exszekszárdi Hegedűs Márk ballábas rakétája elüldözte a pókokat Mityók Roland kapujának jobb felső sarkából. A nem éppen páncéltérdű középpályás kisvártatva megszerezte második gólját is. A pécsiek dominálták az összecsapást, csapatunknak az első 45 percben egyetlen lehetősége volt a gólszerzésre. A szünet után Kónya Dávid révén – akinek a lábában garantáltan ott a bugi – tovább növelte előnyét a bajnokaspiráns, amely ezt követően labda nélküli edzést tartott együttesünknek. A minden lecsorgó labdát begyűjtő, tudatos futballt mutató pécsiek akkor kerültek a védelmünk mögé, amikor akartak. Királyháziék első valamire való támadásából Fejes ugyan szépíteni tudott, de a kapufát három alkalommal is eltaláló vendégek győzelme nem forgott veszélyben, sőt, könnyen nagyobb arányú lehetett volna.

Gólszerzők: Fejes (76.), illetve Hegedűs M. (11., 32.), Kónya (50.).

Dienes Pál: – Jól helyt álltunk, de jobb csapattól kaptunk ki.