Több volt ebben a meccsben, nem érdemeltünk vereséget

2020-09-05

A szerencse is elpártolt tőlünk az NB III-as focibajnokságban.

Közép-csoport, 8. forduló. Szekszárdi UFC–Kecskeméti TE 1–2 (1–1). Jv.: Jakab (Sinkovicz, Vad).

Szekszárd: Mityók (Szűcs, 53.) – Fekete M., Márton E., Rácz Á., Arena Á. – Gellér, Kvanduk J., Wirth (Lékó, 85.), Németh K. – Mayer M. (Fejes, 81.), Péter A. Vezetőedző: Dienes Pál.

Kecskemét: Mészáros D. – Puskás G., Gál, Kis B., Grünvald – Károly B., Vágó, Ludasi (Szalai G., 59.) – Gábor (Pantelis, a szünetben, Szalai J., 68.), Tóth D., Jakab. Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Tapogatódzó játékot hozott az első negyed óra. A 15. percben nem tudtuk eltakarítani a labdát a kapunk előteréből, Jakab 16 méterről egy föld-levegő rakétával elüldözte a pókokat Mityók kapujának bal felső sarkából. Szerencsére még a szünet előtt egyenlítettünk: egy szöglet után lefejelt labdát Mayer Milán közelről a kecskeméti kapuba kotort. A kiegyenlített mezőnyjátékot hozó első játékrészben a Kecskemét a gólja után nem mutatott semmi extrát.

A szünet után többet birtokolta a labdát a KTE, de ez a fölény nem mutatkozott meg a helyzetek számában. A meccs utolsó harmadában előbb Wirth Dániel, majd Jakab Dávid zörgette meg a kapufát. Mindkét csapat a győztes gólért ment, amit végül a lila-fehérek szereztek meg egy szöglet utáni kavarodás után. Kiegyenlített mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna.

Gólszerzők: Mayer M. (45.), illetve Jakab (15.), Gál Sz. (90+4.).

Dienes Pál: – Jól játszottunk, nem érdemeltünk vereséget.