Tizenegyespárbaj után a Lipót jutott a következő körbe

2019-09-21

Magyar Kupa 6. forduló (főtábla, 1. forduló). Szekszárdi UFC–Lipót Pékség SE 2–2 (0–1, 2–2, 2–2) – tizenegyesekkel: 3–4. Jv.: Oláh (Kovács G., Tóth A.). Szekszárd: Mityók – Rácz F., Arena Á., Dudás D., Béla D. – Dombi G. (KIRÁLYHÁZI, 36.), BUDAI D., Juhász M., Kesztyűs Máté – VITUSKA I. (Fejes, 82.), PÉTER A. Vezetőedző: Dienes Pál. Lipót: Takács N. – Tóth L. (Schillinger, 80.), Nyári (Csete, 54.), Zimonyi, Varga T., Bieder, Kovalovszki, Zámbó, Simita, Nagy O. (Farkas Z., 66.), Kapa. Vezetőedző: Varga Péter.

Talán a gyors vendéggól miatt, de csapatunk az első félidőben tompán, ötlettelenül futballozott a jól passzoló, labdaügyes lipóti csapat ellen, amely főleg a széleken került a védelmünk mögé. A szünet után már sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk és megfordítottuk az állást, sőt, ha a befejezéseknél pontosabbak vagyunk, lezárhattuk volna a továbbjutás kérdését. A Győr-Moson-Sopron megyei alakulat azonban egy öngóllal hosszabbításra mentette a párharcot. A ráadásban már nem esett újabb gól, így a büntetők döntöttek. Tőlünk Péter Antal, Dudás és Budai belőtte, Arena Ármin és Fejes Péter hibázott. A vendégektől Zimonyi, Varga Tamás, Kovalovszki és Kapa betalált, Zámbó Bence a kapu fölé lőtt.

Gólszerzők: Juhász M. (50.), Péter A. (73.), illetve Varga T. (4.), Arena Á. (öngól, 85.).

Dienes Pál: – A második félidei játékunk alapján megérdemeltük volna a továbbjutást.