Óriási szakadék van a magyar utánpótláscsapatok között

2019-10-07

U14 II. osztály, Délnyugat 6. forduló. Balatonlelle SE–Szekszárdi UFC 0–61 (0–34). Jv.: Hegyi. Szekszárd: Katona – Somorjai, Renczes, Döbrösy (Fricsi), Kárpáti, Kiss K., Takács D., Pohankovics (Benedek), Máté Cs., Csapó, Ignácz. Edző: Juhász Máté.

Gólszerzők: Takács D. (14), Kiss K. (9), Pohankovics (9), Csapó (8), Ignácz (8), Benedek (6), Somorjai (2), Renczes, Döbrösy, Kárpáti, Máté, Németh D. (öngól).

Juhász Máté: – Örülök, hogy játékosaim végig motiváltak tudtak maradni.

U15. Balatonlelle SE–Szekszárdi UFC 1–7 (1–2). Jv.: Hegyi. Szekszárd: Wéber – Demkó Á., Hüber (Gayer), Horváth L., Schmidt Sz. – ANDRÁS K., TEMESI A., Karaszi D. – BUTI CS., Szabó Zs., Tanos M. Edző: Dienes Gábor.

Gólszerzők: Buti (3), Tanos M., Karaszi D., András K., Szabó Zs.

Dienes Gábor: – Végig irányítottuk a mérkőzést. Az első félidőben volt 20 perc kihagyásunk, amivel ellenfelünket visszahoztuk a meccsbe. Ezt nem engedhetjük meg magunknak. A második játékrészben viszont változtattunk a mentalitásunkon, ami meglátszott a gólok számában. Összességében jó összecsapást játszottunk.

5. forduló. Szekszárdi UFC–Kozármisleny 4–0 (2–0). Jv.: Gehring. Kenéz B. (Till M.) – Renczes L., KÁRPÁTI K., DOMOKOS D., Horváth L. (Demkó Á.) –  MÁTÉ CS., TEMESI A., Karaszi D.(Viszmeg Z.) – Tanos M. (Kanalas I.), Szabó Zs. (Hüber Á.), Buti Cs. Edző: Dienes Gábor.

Gólszerzők: Renczes L., Temesi A., Buti Cs., Kanalas.

Dienes Gábor: – Egy pontrúgás utáni góllal hamar feltörtük szervezett ellenfelünk védekezését. Sokat birtokoltuk a labdát, sok támadást vezettünk. Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.

U17 III. osztály, Délnyugat. Szekszárdi UFC–Balatonlelle SE 5–0 (1–0). Jv.: Halmai. Szekszárd: Péter (Schrenk) – Adorján (Kovács M.), Szabó Zs., Sütő (László), Péter (Gulyás), Héhn, Vodli (Rácz G.), Temesi, Ábrahám (Lajkó), Marsai (Rafael), Matus. Edző: Koch László.

Gólszerzők: Héhn (2), Sütő, Temesi, Matus.

U19. Szekszárdi UFC–Balatonlelle SE 6–2 (1–2). Jv.: Rácz Zs. Szekszárd: Fazekas – Kapás (Juhász B.), Balogh B. (Szombat), Piukovics, Körmöci, Juhász G., KOVÁCS R., Török Á., Kapéter, BACSI, GYETVAI. Edző: Teszler Vendel.

Gólszerzők: Kovács R. (3), Török, Gyetvai, Körmöci, illetve Bíró B. (2).

Teszler Vendel: – Az első félidőben saját magunknak tettük nehézzé a találkozót. A szünet után megnyugodtunk, és higgadt, meggyőző játékkal megfordítottuk az állást.