Micskó Márk csapatát zavarta meg az áramkimaradás

2019-03-18

A Tolna-Mözs alakulata nyerte a női élvonalbeli futsalbajnokság 17. fordulójában lejátszott megyei rangadót.

Eredmény. WSH-Palmfood Tolna-Mözs–Szekszárd FC 2–1 (0–0). Tolna, városi sportcsarnok, 400 néző. Jv.: Liebhardt (Kovács B., Soós). Szekszárd: Hargas – Megyeri, Kágyi, Buchmüller, Ganczer. Csere: Mausz, Vaskovets, Jarova, Horváth K., Beke. Edző: Micskó Márk.
Gólszerzők: Varga A. (26.), Urbán (35.), illetve Ganczer (37.).

Az első percekben annak ellenére csak kóstolgatták egymást a csapatok, hogy túl jól ismerik egymást ahhoz, hogy egy váratlan taktikai húzással meglepetést okozzanak a másik félnek. Nálunk ment a tiki-taka, szépen körbeadogattuk a térfelére visszahúzódó tolnai csapatot, egészen addig, amíg valamelyik játékosunk elszakadt a védőjétől. A hazaiak a gyors és váratlan megindulásokat választották, volt is helyzetük, a befejezéseknél azonban nem voltak elég „élesek.” Varga Adél remekül irányította társait, ha ez sem segített, akkor ott volt Deczki Vanda, aki egyébként az egész meccsen remekül védett. Az első húsz perc után a levegőben lógó kérdések megválaszolása a második félidőre maradt.

A szünet után Kágyi Rebekáé volt az első nagyobb helyzet, a 22. percben pedig sötétségbe borult a csarnok. Csak az okostelefononk LED-kijelzői adtak némi fényt. „Miért nem játszotok?” – hangzott fel a lelátón a költői kérdés, aztán varázsütésre ismét kigyulladtak a neonok, a két alakulat pedig úgy döntött, nekidurálja magát és eldönti a három pont sorsát. A 26. percben a vendéglátó két legjobbja, Varga és Urbán Anett keverte meg a védelmünket, előbbi lövését nem tudta védeni Hargas Annamária. Kilenc perc múlva a hazaiak csapatkapitánya ezúttal előkészítésben jeleskedett. Nem kellett sokat várni a szépítésre, Ganczer Hajnalka a védjegyévé váló lövéssel üldözte el a pókokat a tolnai kapu bal felső sarkából. Mindent egy lapra tettünk fel a végén, az utolsó percben öt emberrel – Hargas is előrement – rohamoztunk az egyenlítésért, volt is két meleg szituáció Deczki kapuja előtt, de a későn nyitott hajrá nem hozott fordulatot. Így a szűkebb rotációval rendelkező Tolna ha meglepetésre is, de megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

– Elnézést kérek szurkolóinktól a teljesítményünk miattmondta Micskó Márk. – Sajnos nem tudtuk folytatni jó sorozatunkat. Több játékosomnál mentális problémák léptek fel, ami eddig egyáltalán nem volt jellemző rájuk. Kicsit elkényelmesedtünk a jó szériánk után, nagyon gyorsan össze kell szednünk magunkat. Újabb sérülések sújtanak minket, de erősek vagyunk és megpróbálunk mindent megtenni, hogy ezt a mérkőzést kijavítsuk.