Magyar Kupa: nincs bravúr, nem jutottunk be a legjobb 32 közé

2018-10-31

Az előző körben a Bonyhádot kiejtő Budafok számunkra is kemény falatnak bizonyult.

Magyar Kupa, 7. forduló (a 32 közé jutásért). Szekszárdi UFC–Budafoki MTE 1–3 (1–2). Szekszárd, 300 néző. Jv.: Dolnegó (Máyer G., Vörös D.).

Szekszárd: Lékai – Rácz F., Károly, Dudás D., Füredi P. – Márton E., Nagyváradi O., Lékó (Dombi, 66.), Budai D. – Turi T. (Kvanduk József, 74.), Csigi Á. (Juhász M., a szünetben). Edző: Kvanduk János.

Budafok: Balogh P. – Margitics (Vass M., 74.), Króner, Gohér (Lakatos Cs., 80.), Vég – Khiesz, Vankó, Veszelinov (Kercsó, 62.), Filkor – Oláh B., Pölöskei P. Megbízott edző: Csizmadia Csaba.

Gyorsan lehűtötte a kedélyeket az amúgy is esélyesebb Budafok, amely a korábbi Fradi-csatár, Pölöskei Péter fejesgóljával már a kilencedik percben vezetéshez jutott. Együttesünk próbálkozott, küzdött, voltak is lehetőségei, ám nagyon hiányzott egy vérbeli csatár, olyan mint Pölöskei, aki a félidő hajrájára fordulva saját maga és csapata második gólját is megszerezte, igaz ezúttal sem volt nehéz dolga, csak közelről be kellett passzolnia Margitics átadását. A szünet előtt talpra ugorhatott a publikum, az iskolássokkal „felturbózott” hazai tábor Károly Viktor gólját ünnepelhette. A védőnek nem volt nehéz dolga, Márton Erik ugyanis pontosan ívelte a fejére a labdát.
A nagyszünet után bekezdtünk, néhányan a lelátón már a 2–2-es döntetlent és a büntetőpárbajt vizionálták, de sem Juhász Máté, sem Márton nem célzott pontosan, pedig mindkettejük lábában benne volt a gól. Aztán jött a harmadik BMTE-találat, Gohér Gergő nem túl jó lövésébe Lékó ért bele szerencsétlenül, a labda pedig a védőről a kapuba pattant. A hátralévő időben a vendégcsapat már nem engedte ki a kezéből az irányítást, így a Bonyhád VLC (0–3) után minket is kiejtett a Magyar Kupából.

Gólszerzők: Károly V. (45.), illetve Pölöskei P. (9., 37.), Lékó (66., öngól).

Kvanduk János: – Lassan kiérdemeljük az elszalasztott lehetőségek csapatának járó megtisztelő címet. Védekezésben komoly egyéni hibákat követtünk el, támadásban pedig kihagytuk a nagy nehezen kialakított helyzeteinket. Nem rossz csapat a Budafok, ügyesen fociznak mezőnyben, de komoly gólszerzési lehetőségeink voltak ellenük.