Hatpontos mérkőzés, távolodnánk a veszélyes zónától

2019-04-05

Hatpontos meccset játszunk a sereghajtó Makóval. A vendégek lassan csak a csodában bízhatnak, utolsó öt meccsükön négy vereség, egy döntetlen a mérlegük. Ha az előző évadhoz hasonlóan szeretnék elkerülni a kiesést, sürgősen meg kellene kezdeniük a pontgyűjtést. Nyilván a legutóbbi, Pécsi MFC elleni szerencsétlen vereséget követően – a 92. percben lőtte a baranyaiak győztes találatát Koller Krisztián – Kolozsvári János edzőnek nem lesz könnyű feladat felrázni a játékosait.
Mi két héttel ezelőtt otthon javítottunk a SZEOL ellen (1–0), majd idegenben – hasonló módon mint a makóiak – kikaptunk a Bp. Honvédtól (2–1), így nem érezhetjük biztonságban magunkat. Ezen egy hétvégi győzelem sokat segítene.

„Eltiltottunk nincs, Dudás Dániel sérülése még nem jött teljesen rendbe, az ő játéka kérdéses nyilatkozta Kvanduk János vezetőedző.Fejes Péterre ismét kivizsgálás vár, Juhász Máté orvostól orvosig jár. Csalóka a vendégek tabellán elfoglalt helyezése, mert egy masszívan és szervezetten védekező jó csapatról van szó. Nekik is a góllövéssel van problémájuk, Busa Bence szerepeltetése sokat lendíthet a játékukon. Ez lesz a két csapat negyedik egymás elleni találkozója, eddig nem tudtuk legyőzni a zöld-sárgákat. Két döntetlen és egy vereség a mérlegünk, itt az ideje, hogy ez a rossz sorozat megszakadjon.