Fordulatos mérkőzésen nem bírtunk a szomszédvár Tolna-Mözzsel

2018-12-09

Női futsal NB I, 10. forduló. Szekszárd FC–WSH Tolna-Mözs 2–2 (0–0). Szekszárd, 300 néző. Jv.: Éreth (Pekoli, Szappanyos).
Szekszárd: Hargas – Megyeri, Vaskovets, Buchmüller, Ganczer. Csere: Beke, Jarova, Horváth K., Kágyi, Gősi. Megbízott edző: Volodimir Kolok

Nagy taktikai csatában nem hozott gólt az első félidő. A szünet után többet birtokoltuk a labdát,  fölényünk Buchmüller Petra és Megyeri Boglárka háromszögelése után érett góllá. Hátrányban kitámadott a Tolna, felkínálva a lehetőséget a kontrákra, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így ezt nem tudtuk kihasználni. Ahogy az lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: Szalkai Kitti alapvonalról érkező beadását elnézte a kétszázadik NB I-es meccsén védő Hargas Annamária. A hajrában mindkét együttes a győzelemért hajtott, s Varga Adél előretörésével ehhez a Tolna került közelebb, végül Megyeri mentette döntetlenre a meccset.

Csapatunk – az Astra miskolci győzelmének köszönhetően – a második helyről várja a tavaszi folytatást.

Gólszerzők: Megyeri (22., 35.), illetve Szalkai (25.), Varga A. (33.).

Micskó  Márk: – A szezon leggyengébb teljesítményét nyújtottuk. Ha csak három játékos akarja a sikert, abból nem lesz győzelem. Nem ismertem rá csapatomra. Ennek ellenére tragédia nem történt, a céljaink változatlanok, a felsőházba szeretnénk jutni!