Fél tucattal búcsúztunk a nem túl sikeres évadtól

2019-06-03

Közép-csoport, 30. (utolsó) forduló. Hódmezővásárhelyi FC–Szekszárdi UFC 0–6 (0–1). Jv.: Somogyi S. (Csóra, Vrbovszki).

Hódmezővásárhely: Krnács – Jankelic, Tóth J., Huszár, Szabó Cs. (Darida, a szünetben), Bódai, Hrabovszki (Besztercei, a szünetben), Mezei, Katona Gy., Vass A. (Balogh G., 68.), Povázsai. Vezetőededző: Szűcs Róbert.

Szekszárd: Lékai – Kvanduk J., Arena Á., Dudás D., Füredi – Turi  T. (Juhász M., 76.), Budai D., Lékó (Dombi G., 65.), Hegedűs M. (Rácz F., 80.) – Márton E., Fejes P. Vezetőededző: Dienes Pál.

Az első játékrészben egy harcos hazai csapat lépett pályára, és pariban volt Dienes Pál együttesével, amely a szünet után gyorsan megduplázta előnyét. A kétgólos hátrány megfogta a vendéglátókat, akik ekkor lélekben már feladták a találkozót. Együttesünk azonban tovább hajtott, s 2015. június 7-e után jutott ismét hat találatig, akkor a zárófordulóban Baján nyertünk 6–0-ra.

Gólszerzők: Fejes P. (57., 83., az elsőt 11-esből), Lékó (31.), Hegedűs M. (47.), Budai D. (86.), Arena Á. (90.).

Dienes Pál: – A második félidőben mutatott játék alapján ilyen arányban is megérdemelt a győzelmünk.