Fejes Péter gólja döntötte el a Pécsi MFC elleni szomszédvári rangadót

2018-10-01

A küzdelem dominált a Munkás elleni bajnoki találkozónkon.

Közép-csoport, 8. forduló. Szekszárdi UFC–Pécsi MFC 1–0 (1–0). Jv.: Böcskei (Gordos, Csóra).

Szekszárd: LÉKAI – RÁCZ F., Dudás D., KÁROLY V., Füredi – Budai (Kvanduk J., 86.), ARENA Á., Turi T. (Juhász M., 65.), Hegedűs M. – Dombi G. (Nagyváradi, 41.), FEJES. Vezetőedző: Kvanduk János.

Pécs: Somogyi – Erdős, Varga T. (Kesztyűs M., 67.), Romic, Hanol – Fujsz (Keresztes, 78.), Koller K. – Pinczés, Kiss K. (Jerkovics, a szünetben), Kálmán – Valkovszki. Vezetőedző: Sárai György.

Nem kápráztatta el a nézőket az első 45 perc. Túlbiztosított védelmek, kevés kreativitás, rengeteg eladott labda jellemezte mindkét csapat játékát. Egy-egy kapura lövésig azért eljutottak a felek, a miénk volt a veszélyesebb: Dombi Gergő ziccerben hibázott a 34. percben. A támadót aztán a 41. percben sérülés miatt le kellett cserélni. A játékrész ráadásában a pécsiek kapusa, Somogyi Máté alászaladt egy szögletnek, Fejes Péter pedig túl rutinos támadó ahhoz, hogy ne használja ki a kínálkozó lehetőséget.

A második játékrész hasonló, küzdelmes játékot hozott. Nagy csatában a Pécs extra energiákat mozgosított az egyenlítésért, mi könnyen bebiztosíthattuk volna a győzelmünket, de a lehetőségek kimaradtak.

Gólszerző: Fejes (45.).

Kvanduk János: – A győzelemnek örülünk…

A bajnokság állása: 1. Dunaújváros 19 pont, 2. Szentlőrinc 18, 3. Szeged-GA 17, …5. Szekszárd 13.