Emberhátrányban futballozva győztünk a bajnoki nyitányon

2020-08-02

A labdarúgó NB III nyitó fordulójának első mérkőzésén hátrányból fordítva diadalmaskodtunk.

Közép-csoport, 1. forduló. Szekszárdi UFC–Dunaújváros PASE 2–1 (2–1). Városi sporttelep, 350 néző. Jv.: Kubicsek (Vörös, Rózsás).

Szekszárd: Mityók – Fekete M., Arena Á., Rácz Á., Füredi – Budai – Királyházi (Rácz F., 68.), Wirth (Juhász M., 82.), Németh K. – Péter A., Mayer M. (Márton E., 72.). Vezetőedző: Dienes Pál.

Dunaújváros: Pokorni – Barta (Halász, 90.), Markovics, Hompót, Báló – Barna Zs., Dorogi, Novák Zs. – Kesztyűs M. (Novák L., 84.), Szepessy, Áman (El-Sheraji, 52.). Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Nagy várakozással tekintenek az NB III mostani idényére a szurkolók és a szakemberek, egyes vélemények szerint a Közép-csoport a három pontvadászat közül a legerősebb. A vendég újvárosiak létszámban és minőségben is gyengültek tavalyhoz képest, három védő is eligazolt tőlük. Az érkezők közül azonban a hazatérő Báló Tamás – aki több mint 300 élvonalbeli mérkőzésen lépett lépett pályára – rutinjával, játékával rendkívül sokat tehet azért, hogy segítse a a fiatalok fejlődését. Csapatunkban az újonnan igazolt labdarúgók közül mindenki a kezdőben kapott lehetőséget a nyitányon.

Veszélyesen kezdett a vendég piros-fehér együttes: két sarokrúgásból előbb kapufát, majd gólt lőttek Lőrincz Emil tanítványai. Lassan vettük fel a találkozó ritmusát, ennek ellenére még az első 45 percben fordítottunk Mayer Milán, és a csapatkapitány Arena Ármin góljával. Szünet után a vendégek veszélyes, szélről beadott labdáikban bíztak, Fürediék  azonban fegyelmezetten védekeztek. A meccs krónikájához tartozik, hogy a második játékrészben meccslabdát hibáztunk, illetve egy jogos tizenegyest nem ítéltek meg javunkra.

Gólszerzők: Mayer M. (27.), Arena Á. (43., 11-esből), illetve Dorogi (4.). Kiállítva: Németh K. (Szekszárd, 70.), Márton E. (Szekszárd, 92.).

Dienes Pál: – Nagyon sokat dolgoztunk ezért a győzelemért, ráadásul hátrányból sikerült fordítani. Gratulálok a játékosoknak.