Emberelőnyben sem tudtuk kicsikarni a győzelmet

2020-08-23

A Bp. Honvéd két távoli lövéssel elvitte a három bajnoki pontot az NB III-as focibajnokságban.

Közép-csoport, 5. forduló. Szekszárdi UFC–Budapest Honvéd-MFA II. 1–2 (1–1). Jv.: Altorjay (Ring, Topálszki).

Szekszárd: Szűcs K. – Fekete M. (Királyházi, 61.), Márton E., RÁCZ Á., Füredi – WIRTH (Kvanduk J., 83.), Budai, Arena Á., Németh K. – Péter A., Mayer M. (Fejes, 75.).  Vezetőedző: Dienes Pál.

Budapest Honvéd II.: Horváth A. – Buna, Bocskay, Szabó A., Csányi – Török K., Csörgő, Eördögh (Németh D., 77.), Cipf (Bartha, a szünetben) – Traoré (Gale, 61.), László D. Vezetőedző: Simon Miklós.

A 12. percben Arena Ármin kínálta meg egy lövéssel Horváth Andrást, a látogatók NB I-es kerettag kapusa azonban leért a jobb alsóba. Nem sokkal később Péter Antal szemfülesen használta ki a vendégvédők határozatlanságát. Három perc múlva Füredi Patrikon pattant meg egy távoli lövés, Szűcs Krisztián verve volt, elmozdult a bal sarokra. Az első 45 percben a gyorsabban játszó Honvéd megfojtotta csapatunk játékát. A második játékrészben a piros lap után visszaálltak a vendégek, s ha lehetőségük nyílt rá, gyors kontrákat vezettek. Mentünk előre a győztes találatért, de a támadásainkból hiányzott az átütő erő. A hajrában Gale iramodott meg, Németh Dániel az elé kerülő labdát 17 méterről remekül tekerte Szűcs kapujának bal oldalába.

Gólszerzők: Péter A. (21.), illetve Füredi (23., öngól), Németh D. (85.). Kiállítva: Buna (Bp. Honvéd, 60. perc).

Dienes Pál: – Mostanában a szerencsével is hadilábon állunk.