Nem tudtuk bevenni a mumusunknak számító Rákosmente kapuját

2020-08-12

A Rákosmente egy jól eltalált lövéssel elvitte a három bajnoki pontot az NB III-as focibajnokságban.

Közép-csoport, 3. forduló. Szekszárdi UFC–Rákosmente FC 0–1 (0–0). Városi sporttelep, 200 néző. Jv.: Molnár R. (Máyer G., Farkas D.).

Szekszárd: Mityók – Fekete M., RÁCZ Á., ARENA Á., Füredi – Királyházi (Héhn, 69.), Budai D., Juhász M. (Gellér, 13.), Németh K. – Péter A. (Fejes, 63.), Mayer. Vezetőedző: Dienes Pál.

Rákosmente: Nyirati – Nyul, Nagy J., Darabont, Molnár A. (Bányai, 63.), Ott, Vattai, Lovász B., Győrfi (Horváth R., 78.), Pusztai (Nagy B., 78.), Markos. Vezetőedző: Nagy Árpád.

A két bajnoki győzelemnek köszönhetően a városi sporttelepre ismét visszatértek a nézők, a szurkolók körébe pedig a remény, hogy az ínséges évek után ezúttal végre egy jó csapat alakul Szekszárdon. A Dunaújváros ellen 350 drukker látogatott ki a Sport utcába, a Rákosmentére is közel ennyien voltak kíváncsiak, így elégedetten dörzsölhette tenyerét a főrendező. Nagyon úgy tűnik, hogy ismét érdemes lesz focimeccsre járni, a mieink ezúttal is brusztolós, hajtós meccset játszottak.

Jól kezdtük a találkozót, Péter Antal már a második percben megtornáztatta Nyiratit. A folytatás már nem volt örömteli: Juhász Mátét a 13. percben súlyos térdsérülés miatt le kellett cserélni. A vendégek nem kockáztattak, megszervezték a védekezésüket, mind a tíz játékosuk a labda vonala mögött helyezkedett. Mayerék inkább a széleken próbáltak „kettőzni”, lehetőségeink voltak, ezekből azonban nem született gól. A látogatók első kaput eltaláló lövését a 36. percben jegyezhettük fel.

A szünet után Molnár András 20 méterről beágyúzott a kapu jobb sarkába. A gól után szinte felbillent a pálya, csapatunk bőszen tekerte a mákdarálót, de minden lövésünk, beadásunk mintha falról jött volna vissza. A támadó harmadig eljuttattuk a labdát, a tizenhatos előtt azonban hiányzott az ötlet, a váratlan megoldás. Az egy bajnoki pontra rászolgáltunk volna.

Gólszerző: Molnár A. (57.).

Dienes Pál: – A játékunk alapján több volt ebben a mérkőzésben.