Csúnya zakóba szaladtunk bele a baranyai megyeszékhelyen

2019-07-10

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését felnőttcsapatunk. Ellenfelünk az a Pécsi MFC volt, amellyel három hét múlva a bajnokság nyitófordulójában ismét összecsapunk.

Eredmény. Pécsi MFC–Szekszárdi UFC 8–1 (4–1). Pécs, Várkői Stadion. Pécs: Helesfay – Széles, Horváth D., Katona, Kónya – Szabó D., Futó, Koronics, Bischoff – Juhász L., Gellén. Cserék: Kovács B. (kapus), Sági, Rácz L., Gajág, Németh, Koller, Geiger, Kiss K., Tihanyi, Bohata, Kertész, Nikics, Hegedűs M. Vezetőedző: Vas László. Szekszárd: Szűcs K. (Mityók) – Kvanduk J. (Béla D.), Márton E., Dudás, Füredi – Budai – Rácz F., Juhász M. (Dombi G.), Lékó (Béla M.), Királyházi (Vituska I.) – Fejes (Péter A.). Vezetőedző: Dienes Pál.

Rácz Ferdinánd és Márton Erik kiállítása miatt 70 percet emberhátrányban futballoztunk. A bő kerettel rendelkező pécsiek  – akik mentálisan is jobban rákészültek a találkozóra – a 30. perc után hetet, a 60. minutum után hatot cseréltek.

Gólszerzők: Kertész, Szabó D., Horváth D., Gellén, Kiss K., Tihanyi, Nikics, Bohata, illetve Fejes (11-esből).

Július 13-án, szombaton a MOL Fehérvár FC II. otthonában lépünk pályára.