Az előző fordulóban betliző Dunaújváros ellen javíthat felnőttcsapatunk

2019-08-23

Ismét úgy várja soros hazai meccsét csapatunk, hogy szeretné kijavítani az előző hétvége kisiklását. Az első forduló után ez sikerült: a Pécsi MFC vendégeként elszenvedett 4–0-s vereséget követően 2–1-re legyőzték Dienes Pál tanítványai a Dunaharaszti MTK-t. Most egy dabasi vereség van a mieink háta mögött, javítani pedig a szomszédvári rivális Dunaújváros ellen kellene.
Kevés gólszerzési lehetőségünk adódott Dabason – tekintett vissza a múlt vasárnapi bajnokira szakvezetőnk. – A mezőnyjáték kiegyenlített volt, de a támadó harmadban pontatlanok voltunk, rossz döntéseket hoztunk. Ellenfelünk mindkét félidő végén betalált, s bár három-négy lehetőségünk nekünk is adódott, de ezek nem voltak kimondott gólhelyzetek. Egy ikszes meccset veszítettünk el. Az újvárosiak elleni meccstől azt várom, hogy élve a hazai pálya előnyével ismét több gólhelyzetet sikerül kidolgoznunk, és bízom benne, hogy támadóink a kapuk előtt ezúttal sokkal pontosabbak lesznek” – tette hozzá Dienes Pál.
Nincs könnyű helyzetben vezetőedzőnk, hiszen több játékosát is nélkülöznie kell. Arena Ármin porcsérüléssel bajlódik, Rácz Ferdinándnak begyulladt a füle, Dombi Gergő pedig továbbra is a derekával bajlódik.

A vendég piros-fehérek először otthon kikaptak az Iváncsától (1–2), győztek a Kelen SC otthonában (0–2), legutóbb pedig meglepetésre a tavalyi ezüstérmes Szentlőrinctől szenvedtek vereséget kétgólos előnyről (2–3).

Forrás: Tolnai Népújság