A mezőny két legjobb csapata csap össze a városi sportcsarnokban

2019-03-08

Egyetlen vereséget szenvedett az idei szezonban csapatunk, Micskó Márk együttese épp mostani ellenfelétől, az Astra Kiskunfélegyházától kapott ki egy izgalmas meccsen 4–3-ra.
Az Astra két vereségnél jár: saját pályájukon a címvédő Hajdúböszörménnyel szemben maradtak alul (2–6), illetve Szekszárdon kaptak ki még a második körben (2–4).
Egy győzelem, egy vereség a mérlegünk legfőbb riválisunkkal szemben, vasárnap este valamelyik csapat egyről a kettőre léphet.
A megyeszékhely sportcsarnokában a két legjobb formában lévő együttes meccsel majd: mi négy, az Astra sorozatban hét megnyert meccset számlál.

„Nem vár könnyű mérkőzés ránk, hiszen az újdonsült Magyar Kupa-győztes és jelenleg listavezető Astra érkezik hozzánkmondta Micskó Márk.Keményen készülünk, hiszen hazai pályán mindenképpen a győzelem reményében lépünk pályára. Egyre jobb állapotba kerül a csapat, ami a bajnokság végéhez közeledve nagyon fontos lesz. Jó pozícióban vagyunk, de még semmit se értünk el, ezt a lányok is jól tudják. Célunkat, a legjobb négybe kerülést már teljesítettük, most a minél jobb pozíció megszerzéséért hajtunk. Remélem, sokan kijönnek a mérkőzésre és buzdítanak bennünket, hiszen csak szurkolóinkkal együtt tudunk sikeresek lenni.”

A rájátszást illetően nem mindegy, hogy milyen eredménnyel zárul a vasárnapi találkozó. Ha nyerünk, lépéselőnybe kerülünk az Astrával szemben – négy körrel az alapszakasz vége előtt átvesszük a vezetést –, amely ráadásul még egyszer meccsel a címvédő HTE-vel is. Ganczer Hajnalkáéknak pedig jövő vasárnap lesz egy Tolna-Mözs elleni presztízsrangadójuk, a Miskolc, a Gyula és a TFSE ellen ugyanakkor kötelező számukra a győzelem.
A playoffban az első a negyedik, a második a harmadik ellen folytatja. Amelyik csapat előbb végez, annál lesz a pályaelőny.