A 92. percben nyerte meg mislenyi bajnokiját NB III-as csapatunk

2019-09-29

Taktikusan játszó együttesünk bravúros idegenbeli győzelmet aratott a Kozármisleny otthonában. Sikerünk értékét növeli, hogy a mislenyiek az előző öt meccsükön nem kaptak ki, s kétszer is négy gólig jutottak saját közönségük előtt.

Közép-csoport, 8. forduló. HR-Rent Kozármisleny–Szekszárdi UFC 1–2 (0–1). Jv.: Katona Balázs (Marozsi, Topálszki).

HR-Rent Kozármisleny: Somogyi – Kónya, Nagy Á., Kocsis, Turi II T. – Füredi, Fenyvesi, Turi I T. (Márkvárt P., 57.), Berdó (Horvát G., 76.) – Csernik (Tóth M., a szünetben), Jelena. Vezetőedző: Pókos Csaba.

Szekszárd: Mityók – Rácz F. (Kvanduk J., 56.), Arena Á., Dudás D., Füredi P. – Királyházi (Béla D., 84.), Budai D., Juhász M., Kesztyűs M. – Vituska I., Péter A. (Fejes, 89.). Vezetőedző: Dienes Pál.

A játékunkban benne vannak a bravúrok, már Iváncsán is meglehetett volna legalább az egy pont, ha nincs Márton Erik (majd Lékó Roland) piros lapja. Most az az Arena Ármin szerzett vezetést tizenegyesből, aki a Magyar Kupában rontott a büntetőpontról, Vituska István pedig a véghajrában bizonyította, hogy rutinja sokat érhet az idei szezonban. A mislenyieknél több megyei kötődésű futballista is pályára lépett: Berdó Máté, Nagy Ádám és Jelena Richárd korábban a Paksi FC-ben is játszottak, Turi Tamás és Márkvárt Patrik pedig tavaly, illetve két éve még UFC-s volt – utóbbi szekszárdiként talált be nevelőklubjának. A pályafutását szintén egyesületünkben kezdő Rácz Áron ezúttal nem lépett pályára a hazai alakulatban.

Gólszerzők: Márkvárt P. (59.), illetve Arena Á. (7., 11-esből), Vituska I. (92.).

Dienes Pál: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, amelyet megérdemelten nyertünk meg az utolsó percben. Gratulálok csapatomnak ehhez a sikerhez!