A Gyula elleni találkozó végére „elfogytak” futsalos lányaink

2019-09-16

A nyári holtidényben átalakult és megfiatalított női futsalcsapatunk az első fordulóban hatalmas bravúrt elérve három ponttal távozott a bajnoki címvédő Hajdúböszörmény otthonából – Micskó Márk együttesének átlagéletkora 18,3 év volt. A második fordulóban is gólokkal nyerhettek volna Kiss Gabrielláék, a Gyula azonban tíz perc alatt megfordította a meccset.

1. forduló. Hajdúböszörményi TE– Szekszárdi UFC 1–2 (1–0). Jv.: Takács I. (Erdélyi T., László J.). UFC: Szabó K. – Perger, Kágyi R., Nagy-Cseke, Kiss G. Csere: Kovács K., Csóka, Lovász V., Losoncz. Edző: Micskó Márk.

Gólszerzők: Nagy A. (9.), illetve Kiss G. (23.), Kágyi R. (31.). Kiállítva: Petrik (HTE, 31.).

2. forduló. Szekszárdi UFC–Gyulai Amazonok 2–4 (1–0). Jv.: Molnár P. (Liebhardt, Puskely). Szekszárd: Kovács K. – Perger, Kágyi, Nagy-Cseke, Kiss G. Csere: Szabó K., Csóka, Lizák, Lovász. Edző: Micskó Márk.

Rutintalan és fiatal együttesünk még tanulja a futsalt. Komolyan meggyűlt a bajunk a helyzetkihasználással és a kis büntetők értékesítésével, amit még sokat kell gyakorolni. Gólszerzők: Kágyi (7., 26.), illetve Bálint (27., 31.), Fülöp (33.), Balogh N. (37.).

Micskó Márk: – Harminc percig nagyszerűen játszottunk, sajnos a végére elfogytunk. Dolgozunk tovább, hiszen halad előre és fejlődik a csapat. Büszke vagyok a játékosokra.