Tolnai győzelmével a bajnoki tabella élére ugrott női futsalcsapatunk

2018-10-08

A második félidőben kijött a két csapat közötti különbség.

Női NB I 3. forduló. WSH Tolna-Mözs–Agenta Girls Szekszárd FC 0–4 (0–1). Tolna, 350 néző. Jv.: Pekoli (Szabó P., Domokos L.).
Szekszárd: Hargas – Ganczer, Vaskovecs, Megyeri, Beke. Csere: Shulha, Kágyi K., Lovász V., Jarova, Buchmüller. Edző: Micskó Márk.

Jó iramú mérkőzésen mindkét oldalon adódtak helyzetek, az első félidő alapján benne volt a meccsben, hogy a sportágban nem mindennapi módon akár egy gól is eldöntheti a három pont sorsát.

A nagyon fontos első találatra 19 percet kellett várni, amikor Buchmüller Petra lövésébe Csapó Orsolya ért bele szerencsétlenül, kiszolgáltatottá téve Deczki Vanda kapust.

A szünet után hidegzuhanyként jött a korábbi tolnai közönségkedvenc, Anna Shulha rövid időn belül szerzett két gólja. Háromgólos hátrányban kitámadtak a tolnaiak, ami akárcsak a labdarúgásban, úgy a futsalban is rizikós játék. Az utolsó tíz percben a kontrákra berendezkedett alakulatunk Megyeri Boglárka révén mattolta a hazaiakat, ami, mint utólag kiderült, a kegyelemdöfés volt. Csapatunk két győzelemmel és egy döntetlennel vezeti az NB I-es pontvadászatot,

Gólszerzők: Csapó O. (öngól, 19.), Shulha (21., 26.), Megyeri (28.).