Fontos tanulság mindenki számára: egy futsalmérkőzés negyven percig tart - A Szekszárdi UFC hivatalos weboldala

Fontos tanulság mindenki számára: egy futsalmérkőzés negyven percig tart

A bajnoki címvédőhöz látogatott NB I-es női csapatunk.

Szűk keret állt Micskó Márk rendelkezésére: Bogárdi Mónika betegség, Horváth Katalin pedig családi okok miatt hiányzott, így Deczki Vandán kívül csak két mezőnyjátékos, Beke Adrienn és a 16 esztendős Kágyi Rebeka foglalt helyet a kispadon.

A HTE az első húsz percben többször veszélyeztetett, így nem volt meglepő kétgólos vezetése. A második félidő felénél Megyes Ágnes gólja visszahozott minket a mérkőzésbe. Támadott a vendéglátó, de szervezetten védekeztünk és kontráztunk. Egyenlíteni azonban nem tudtunk, sőt, a játékidő lejártakor gólt kaptunk. A hazaiaknak volt több helyzetük, de együttesünk végig lelkesen, a taktikai elemeket betartva jól játszott. A keret minden tagja elismerést érdemel, mert volt esélyünk a döntetlenre.

3. forduló. Hajdúböszörményi TE–Agenta Girls Szekszárdi FC 3–1 (2–0). Hajdúböszörmény. Jv.: Takács I. (Szűcs L., Erdélyi).

HTE: Torma – Vígh, Bokor, Tell, Pádár. Csere: Quirikó, Szekér A., Kota, Farkas, Benkő, Szilágyi, Mogyorósi. Játékos-edző: Quirikó Vivien.

Szekszárd: Hargas – Ganczer, Megyes, Fábián, Buchmüller. Csere: Deczki, Kágyi, Beke. Edző: Micskó Márk.

Gólszerzők: Pádár (17., 40.), Bokor (5.), illetve Megyes (28.).

Legközelebb október 8-án, vasárnap Miskolcra, a még veretlen DVTK-Vénusz csapatához utazunk.